Chrzest Św.

Sakrament Chrztu w naszej parafii udzielany jest:

Norhampton – 2. i 4. niedziela miesiąca w czasie Mszy Św.

Wellingborough – 1. i 3. niedziela miesiąca w czasie Mszy Św.

Możliwe inne terminy – po ustaleniu z proboszczem.

Nauki przedchrzcielne dla rodziców oraz kandydatów na chrzestnych:

2. i 4. sobota miesiąca po Mszy Św. w Northampton

Informacje dotyczące chrztu dzieci:

RODZICE:

• Muszą być wierzącymi i praktykującymi katolikami, ponieważ mają dać dziecku dobry przykład wiary i moralności chrześcijańskiej. Tzw. „wiara niepraktykowana” nie daje podstaw do chrześcijańskiego wychowania dziecka. W takich sytuacjach obowiązkiem księdza jest odłożyć chrzest na później.
  • Przed chrztem mają przystąpić do spowiedzi i Komunii św. aby w pełni uczestniczyć we Mszy św. w tej ważnej chwili życia ich dziecka.

(Rodzice żyjący w związkach cywilnych bez ślubu kościelnego nie przystępują do spowiedzi i Komunii św.)

• Powinni od samego początku troszczyć się o religijne wychowanie dziecka ucząc go zasad wiary katolickiej.
  • Powinni posiadać białą szatkę i świecę do chrztu.
  • Ofiary – obowiązkowe, choć w dowolnej wysokości – składane księdzu przed chrztem przeznaczone są na utrzymanie polskiego duszpasterstwa. Bóg zapłać!

CHRZESTNI:

• Jeśli są spoza parafii Northampton, mają przedstawić zaświadczenie od swojego Księdza Proboszcza, że są praktykującymi katolikami.
  • Nie mogą pełnić roli chrzestnego/chrzestnej osoby, które nie mogą otrzymać rozgrzeszenia i nie mogą przystępować do Komunii św. (np. żyjące jedynie w związkach cywilnych lub tzw. wolnych związkach)
  • Powinni przystąpić do spowiedzi i komunii.

(Wypełnioną formę wraz z zaświadczeniami chrzestnych należy zwrócić tydzień przed chrztem). Obowiązkowe jest również uczestnictwo w katechezie przedchrzcielnej w sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 przed niedzielą chrztu lub wcześniej

Formularz chrztu do pobrania