3 wieczory modlitewne (5-7.12.19) przed ZAWIERZENIEM NASZEJ PARAFII NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

Już 8 grudnia, w naszej parafii, dokona się wielkie wydarzenie! Zawierzymy się wspólnie Niepokalanemu Sercu Maryi!

Byśmy zrobili to z należytą świadomością rangi i skutków tego aktu, tym intensywniej w ciągu nadchodzących dni, wzbudźmy w sobie pragnienie oddania się w opiekę Matce Najświętszej.

Zawierzenie to nie żadne wyłącznie sentymentalne zwroty grzecznościowe w stronę Maryi, ale uznanie Jej przepotężnego wstawiennictwa u Wszechmogącego.

W dobie tak wielkiego zamętu, naszych słabości, często zniewoleń, nieumiejętności niesienia sobie prawdziwej miłości w rodzinach, nie odrzucajmy, wybranej przez samego Boga, najcudowniejszej Orędowniczki tego, byśmy nie zmarnowali swojego jedynego życia ziemskiego, a co za tym idzie, także wiecznego!

Maryja zawsze prowadzi do Jezusa Chrystusa. W tych dniach poprosimy Ją, by prowadziła nas także do właściwego przeżywania Bożej Obecności i Jego Dzieł dla nas.

Dlatego też, zapraszamy w czwartek (5.12), piątek (6.12) i sobotę (7.12) na wieczory modlitewne po Mszach świętych (godz.19.00), kiedy to będziemy na wzór Maryi i z Jej perspektywy odnosić się do wydarzeń Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Każdy z nas, w trakcie swego życia, będzie musiał się zmierzyć z tego typu tajemnicami cierpienia, śmierci, żałoby. Uczmy się tego razem z Maryją. Ona zaproszona do nas, jako Postrach wszelkich złych duchów, nie pozwoli na to, by jakikolwiek demon pełen zawiści o nasze zbawienie, wyszarpał coś, co by nas od tego przyjęcia Odkupienia odwiodło.

Zapraszamy +++