Czuwanie Adwentowe – sobota 15 grudnia, 17:00

Trzecia sobota miesiąca to czas na tradycyjne czuwanie – tym razem będą dwa ważne elementy:

– modlitwa „starotestamentalnymi imiona” Jezusa – są to zapowiedzi przyjścia naszego Pana, którymi Kościół modli się antyfonami – O Sapientia (Mądrości); O Adonai (Panie); O radix (Korzeniu); O clavis (Kluczu Dawida); O oriens (Wschodzie); O rex (Królu); O Emmanuel. Kiedy poskładamy pierwsze litery tych łacińskich słów, zaczynająć od ostatniej – z 23 grudnia – „Emmanuel”, układa nam się to w zawolanie:  „ero cras” – będę jutro.
 (więcej szczegółów tutaj).

– oznaczenie krzyżem uszu, oczu, ust, serca i ramion – połączone z obrzędem „Effatha” (Mk 7,31-37) i wręczniem Słowa Bożego – były etapy w drodze przygotowania na chrzest, które miały człowieka otworzyć na przyjęcie wiary, pogłębienie osobistej relacji z Jezusem oraz wyznawanie tego, co chrześcijanin przyjmował.

Zapraszamy każdego, kto chce zrobić krok do przodu, zwłaszcza osoby przygotowujące się do bierzmowania (kolejne spotkanie formacyjne) wraz z rodzicami i kandydatami na świadków!

W przerwie ciepłe napoje 🙂

Sobota, 15 grudnia, zaczynam o 17:00 Mszą Św. (pół godziny przed Mszą możliwość spowiedzi), następnie modlitwa do ok. 20:00.