Biuletyn – 2 grudnia 2018

I NIEDZIELA ADWENTU, ROK C – ogłoszenia i intencje

1.) W tę niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Boże Narodzenie. W tym czasie będą odprawiane Roraty (Msze św. ku czci NMP w Adwencie). Celebrujemy je w poniedziałki, środy i piątki. Przynosimy na nie odpowiednio zabezpieczone świece, lampiony. Zachęcamy do tego szczególnie dzieci.

Inną formą będzie modlitwa brewiarzowa o godz. 6.00 od poniedziałku do soboty połączona z medytacją nad, a później wspólną kawą-całość ok. 45min. Więcej informacji na stronie internetowej.

A kto nie może ruszyć poza dom – warto spojrzeć na codzienne teksty do krótkiej refleksji tutaj.

2.) W tym tygodniu wspólnota spotyka się w grupkach dzielenia. Kto chciałby dołączyć do jednej z nich może się skontaktować z ks. Arturem.

3.) W czwartek wspomnienie św. Mikołaja – zapraszamy dzieci na spotkanie po Mszy o godzinie 19:00.
Rodziców prosimy o zgłaszanie się – z podisanymi mikołajowymi przesyłkami do zakrystii najpózniej przed Mszą Św. w czwartek.

4.) W czwartek- I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po spotkaniu mikołajkowym do godz. 22.00

5.) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca grudnia, wystawienie NS i spowiedź od godz. 18.00 –        19.00. Dzieci komunijne wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy pierwszopiątkowej (katechezy nie ma).

6.) W pierwszy piątek miesiąca chcemy odwiedzić chorych i starszych parafian, którzy chcieliby przyjąć Komunię Św., a nie mogą dostać się do kościoła – jeśli wiecie o kimś takim, prosimy o zgłoszenie z adresem i numerem telefonu kapłanowi.

7.) Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w Domu Polskim 16 grudnia w godzinach od 11 do 18. Wiele ciekawych stoisk dla dorosłych i dzieci. Datki zebrane na kiermaszu będą wykorzystane do kolejnych inicjatyw parafialnych. Osoby, które chciałyby dołączyć do kiermaszu lub chcą uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z księdzem, który skieruje do organizatorów.

8.) W „Gościu Niedzielnym” o darach Ducha Świętego oraz artykuł „Tacy zwykli ludzie” opowiadający o męczennikach z Algierii, kandydatach na ołtarze, zamordowanych ok. 20 lat temu

9.) Katechezy dla bierzmowańców w piątek o 19 w Northampton lub w niedzielę o 12:30 w Wellingborough. Rodziców bierzmowańców oraz kandydatów na świadków prosimy o przeczytanie listu.

10.) Kurs przedmałżeński dzisiaj, o godz. 17.00

11.) Wolna intencja mszalna w tym tygodniu jest we wtorek rano.

13.)  Bożonarodzeniowe karty świąteczne – 50 p // opłatki wigilijne – dobrowolne ofiary na nasz kościół

14.) Kartki na odwiedziny duszpasterskie – kolędę znajdują sie przy wyjsciu z kościoła

15.) Ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: /NN – I Taca £  538.56; II Taca £  273.2 /  W-gh – I Taca £ 226.77; II Taca £ 82

Intencje mszalne: /możliwość spowiedzi – codziennie 30 min. przed Mszą św./

2 N 9.00 Nor Z okazji pierwszych urodzin Maximiliana dziękując Panu Bogu za dar życia i prosząc o dalsze prowadzenie i opiekę Najświętszej Marii Panny
10.30 Nor Za + Piotra Kozłowskiego w 10 rocz. śm.
12.30 Well Za + Tomasza Barana
19.00 Nor W intencji wspólnot parafialnych z Northampton
3 Po 9.30 Nor Za dusze w czyśćcu cierpiące
19.00 Nor Za + Bartłomieja Różyckiego w 1 r. śm
4 Wt 9.30 Nor Przez wstawiennictwo NMP w intencji Bogu wiadomej
19.00 Nor Za + Barbarę Krupę (od Teresy)
5 Sr 9.30 Nor W intencji Piotra Kulińskiego o błogosławieństwo i szczęśliwy przebieg operacji
19.00 Nor NOWENNA DO MB/ Za + Alfreda Konderla w 4 r. śm.
6 Cz 9.30 Nor Dziekczynna do sw Mikołaja za ksieży w naszej parafii i z prośba o dalsze błogosławieństwo.
19.00 Nor O Boże błogosławieństwo dla kapłanów z Northampton oraz moc głoszonego Słowa Bożego
7 Pi 9.30 Nor Za Wiktora w dniu urodzin i jego rodzinę o błogosławieństwo
19.00 Nor Za bliskich ++
8 So 17.00 Nor Za + Annę Pužule
20.00 Well O opieke M.B. i dary Ducha Św. dla calej rodz.i dziekczynna za małżenstwo i męża
9 N 9.00 Nor Za + Annę w 2 rocz. śm.
10.30 Nor Dziękczynna z okazji urodzin Dariusza, z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski oraz opiekę MB Niepokalanej
12.30 Well W 19 rocz. urodzin Kajetana z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo
19.00 Nor Za + Tadeusza Zaczyńskiego